Quantcast
Channel: Rock – GREGI.NET | Multikultúrny portál
Viewing all 845 articles
Browse latest View live

Brutal Assault 2019: Ďalšie novinky v programe!

$
0
0

Začněme s průkopníky thrashe a členy teutonské velké čtyřky s kořeny v roce 1981 a novou sestavou SODOM! Do jejich sestavy se vrací Frank Blackfire (ex-Sodom, ex-Kreator, nebo Assassin), který s kapelou natočil stěžejní alba Persecution Mania a Agent Orange nebo živák Mortal Way Of Live. V kapele navíc poprvé za jejich téměř čtyřicetiletou historii přibyl druhý kytarista, a tak se můžete těšit na zbrusu nový zvuk těchto legend!

Dalšími oceňovanými legendami jejich žánru, kteří se u nás letos představí jsou vodící světla newyorského hardcoru SICK OF IT ALL s historií sahající až do roku 1986. O tři dekády později nejeví známky zpomalování či změkčování a stále patří k tomu nejlepšímu co NY/HC nabízí a totéž platí o jejich energií nabitých koncertech.

Stejně tak EYEHATEGOD jsou již veteráni, kterým svým lousiánským mixem jižanského rocku, bluesových riffů a hardcore punku pomohli před lety definovat jak sludge jako žánr, tak zvuk neworleanské scény.

Stejně THERION s kořeny v roce 1987 patří již k veteránům. V počátcích kapela patřila k tomu nejkreativnějšímu ve švédském death metalovém podhoubí, ale postupně se transformovali a s přelomovým albem Theli začali ztělesňovat symfonický až operní metal. A právě se speciálním setem k tomu přelomovému albu letos THERION přijedou i na Brutal.

Lavina stopek, lichých rytmů a komplexních struktur riffů, technická smršť podladěných strun a baráž dvoukopáků čeká na všechny fajnšmekry technického brutal death metalu v podání španělských WORMED. Jejichž jihoafričtí stylový příbuzní VULVODYNIA se zase zaměřují na brutalitu a jednoduchou chytlavost jejich slamujícího brutal deathu, a díky svému koncertnímu nasazení a hutnému zvuku již dobyli srdce a střeva nejednoho příznivce hudební řezničiny..

Finální položkou na našem dnešním seznamu je mysteriózní synthwave producent GOST, který tento svůj syňtákový projekt používá jako nástroj zhudebnění syrové atmosféry béčkových filmů osmdesátých let v kombinaci se okultní metalovou tématikou.

Kompletní soupiska kapel k dnešnímu dni: ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, BATUSHKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, COUNTING HOURS, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, EYEHATEGOD, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, GOST, HEILUNG, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PERFECITIZEN, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SLÆGT, SLAPSHOT, SODOM, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THE OBSESSED, THE OCEAN, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VOIVOD, VUUR, VULVODYNIA, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME, WORMED, ZURIAAKE.

https://brutalassault.cz/cs/
https://www.facebook.com/brutalassault.cz/
https://www.instagram.com/brutal.assault/

Zdroj: Obscure Promotion


CHINASKI vyrážajú do Košíc.

$
0
0

Jedna z najúspešnejších českých kapiel CHINASKI vydala v apríli 2017 svoj desiaty štúdiový album Není nám do pláče. Nahrávku, ktorá vznikla v niekoľkých štúdiach na rôznych miestach sveta, predznamenala pieseň Není nám do pláče a nasledoval ju najúspešnejší rozhlasový singel roku 2017 Venku je na nule.

Aktuálne sa v rádiách presadzuje tretí singel z dosky Potkal jsem tě po letech. Kapela v roku 2017 odohrala najväčšiu halovú párty v histórii a na jar a jeseň 2018 sa vydala za svojimi fanúšikmi na menšie kontaktné pódiá s klubovou verziou konceru. Teraz konečne prichádzajú aj do Košíc, za svojim novým basgitaristom Tomim Okresom, ktorý to celé „spískal“.

„Veľmi rád by som Košiciam predstavil kapelu Chinaski v novej zostave“ hovorí Tomi. „Je to celé fakt pekne nadupané, preto sme vymysleli samostatný košický koncert 30.apríla.“ dodáva.

Košický Kulturpark tak aj vďaka iniciatíve basgitaristu kapely, zažije jeden z najlepších žúrov roka! Či nebol problém tento nápad v kapele presadiť aj kvôli diaľke, Tomi odpovedal: „Ja cestujem cez dve republiky skoro každý tyždeň, tak chcem aby si to aj oni častejšie vyskúšali (smiech)“. Samozrejme Chinaski už v Košiciach párkrát hrali a to že Košice sú ich obľúbeným mestom potvrdila aj sama kapela.

Za bicími v novej zostave sedí jeden z najlepších českých hudobníkov Lukáš Pavlík, ktorý donedávna koncertoval s kapelou Čechomor, Ewou Farnou, alebo Kamilom Stříhavkom. S basgitarou na pódiu stojí Tomi Okres, rodák z Košíc, ktorí hral po boku Richarda Müllera, IMT Smile, Lukáša Adamca a Katky Knechtovej. Dopĺňa ich talentovaný klávesista a dlhoročný kapelník Ewy Farnej – Jan Steinsdörfer. To je trojica, ktorá doplnila základný skladateľský tandem kapely, speváka Michala Malátného a gitaristu Frantu Táborského.

CHINASKi sa v košickom Kulturparku predstavia 30.apríl 2019 o 19:00

Vstupenky sú už v predpredaji v sieti www.TicketLIVE.sk a priamo v klube.

Zdroj: BrainZone Slovakia

INEKAFE odpálili turné VITAJ! vypredanými sálami, pridaný koncert v Bratislave presúvajú do MMC!

$
0
0

Skvelá atmosféra, vypredané sály a fanúšikovia, ktorí odspievali všetky texty! Tak to vyzerá na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL skupiny INEKAFE. Kultová bratislavská kapela oslavuje na turné 20 rokov od vydania prvého albumu „Vitaj!“ a preto ho fanúšikom odohrala v pôvodnej zostave a celý naživo. Pridaný koncert 2. februára v Bratislave sa rozhodli Vratko a spol preložiť do Majectic Music Clubu. Nenechajte si ujsť unikátny koncert a najväčšie pecky INEKAFE!  

INEKAFE odpálili 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL koncertami v Prahe, v Brne a v Bratislave. Koncert sa začína v klasickej trojke, ktorú tvoria Vratko Rohoň, Dodo Praženec a Vlado Bis. Po piatich pesničkách príchádza na pódium pôvodná zostava kapely a prvý album „Vitaj!“. Cibi – Marek Cibula, Wayo – Mário Praženec, Vratko Rohoň a Dodo Praženec ho odohrali celý presne v takom poradí ako na CD.

„Je to super! Akoby sme sa preniesli do čias, keď sme tieto dnes už staré pecky valili do ľudí. Akurát my už nemáme 20. Absolútne to predbehlo moje očakávania. Ľudia si naozaj užívali náš prvý album na všetkých koncertoch, paráda!“ tešil sa líder INEKAFE Vratko.

Album „Vitaj“ vyšiel v roku 1998 pod Vratkovou nezávislou značkou Shotgun records a so singlom „090x“ zaznamenal brutálny úspech.

„Cibi sa na turné veľmi poctivo pripravoval, pretože je narodený v znamení Panny. 18 rokov totiž nespieval. Mali sme asi desať intenzívnych dvojfázových skúšok, strávili sme spolu celé dni. Cibi má taký hlbší hlas, a ja vyšší, tak nám dobre ladia vokály,“ konštatuje Vratko.

Po časti Vitaj! sa na pódium vrátila súčasná zostava kapely, ktorá odpálila najväčšie pecky. Fanúšikovia odspievali hity ako “Právo na šťastie“, „Spomienky na budúcnosť“, „Úspešne zapojení“ či „Ďakujeme vám“ a kapelu nechceli pustiť z pódia. Tí, ktorí koncert v Ateliéri Babylon nestihli, majú možnosť zažiť INEKAFE a ich 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL ešte 2. februára v Bratislave.

„Koncerty v Prahe aj v Bratislave sa mesiac a pol pred konaním akcie vypredali, a tak sme sa rozhodli v rodnom meste pridať ďalší koncert. Z organizačných dôvodov sme ho presunuli do bratislavského Majectic Music Clubu. Tešíme sa, ako ešte raz odpálime tie staré punkové pecky.“ plánuje Vratko.

Skupina INEKAFE vznikla v roku 1995 ako jedna z garážovych kapiel v Bratislave na Prístavnej ulici. Dnes má na konte sedem radových albumov, dve výberovky, jedno Live 2 DVD a vyše 100 tisíc predaných nosičov. Úspešná kapela odohrá ročne vyše 100 koncertov po Slovensku aj Česku a už roky patrí medzi headlinerov mnohých letných festivalov. Zatiaľ posledný radový album INEKAFE je „Nevhodný typ“ z roku 2015. Ostatný úspešný singel vyšiel minulý rok na výberovke „22 svetelných rokov“ a volá sa „Sínus dopadu“. Nenechajte si ujsť posledný koncert 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL 2. februára v MMC v Bratislave. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Predpredaj na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/inekafe-20-rokov-vitaj-tour-special-1998-2018-2019-02-02/

20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL 2019

2.2. 2019 Bratislava – MMC

Zdroj: NK Factory
Foto: Pavol Karell

Antalík: „TEAM chce byť lepší ako kedykoľvek predtým“

$
0
0

Skupina TEAM s Paľom Haberom ohlásili po troch rokoch nové turné, ktoré umožní fanúšikom po celom Slovensku si opäť vychutnať nadčasové nahrávky. V týchto dňoch pracujú na výbere skladieb, ktoré sa na turné objavia. Najväčšie hity však nebudú chýbať.

Turné sa začne za riekou Moravou a na Slovensko pricestuje TEAM s Paľom Haberom v druhej polovici júna. „V súčasnosti pripravujeme a vyberáme repertoár. Tak ako vždy chceme pripraviť aj niečo, čo nebolo na tom predchádzajúcom turné – či už ide o výber pesničiek alebo úprava niektorých do takej koncertnej podoby, ktorá bude odlišná od tej ako ich poznajú fanúšikovia zo štúdiových nahrávok,“ prezradil Dušan Antalík.

O Dušanovi Antalíkovi je známe, že viacero nástrojov v štúdiových nahrávkach skupiny TEAM nahrával sám a aj vďaka tomu na koncertoch hráva na gitare aj Pavol Habera. Bude tomu tak aj v prípade aktuálneho turné? Predsalen, frontman má rád kontakt s publikom… „Dúfam, že to vyjde tak ako pred troma rokmi. Teda, že pôjde s nami bubeník Marcel Buntaj, ktorý mal teraz zdravotné problémy a všetci mu držíme palce aby ich prekonal. Opäť bude súčasťou koncertnej zostavy gitarista Matej Morávek, vďaka čomu ‚odbremení‘ Paľa a ten sa bude môcť naplno venovať spevu a kontaktu s divákmi,“ povedal D. Antalík

Napriek tomu, že do začiatku turné zostáva ešte pár mesiacov, prípravy v týchto dňoch dostávajú ďalší rozmer. Od samotného rozhodnutia ísť na turné, rozhodnutia o miestach a dátumoch a výberu repertoáru, je potrebné, aby sa účinkujúci venovali aj technickej stránke turné. Paľo Habera a TEAM chcú opäť priniesť niečo nové, aby si fanúšik odniesol opäť unikátny dojem. „Okrem usilovného cvičenia pesničiek nás čakajú rokovania s firmami, ktoré budú zabezpečovať zvuk, svetlá a aj personálne zabezpečenie turné, vytvorenie kompletného štábu ľudí, ktorý potrebujeme na to aby všetko bolo tak ako má byť a na čo sú už naši fanúšikovia zvyknutí. Dôležitou súčasťou bude aj príprava svetelného dizajnu,“ vysvetlil Dušan Antalík, čo všetko musí obsiahnuť skupina predTEAM, ako sa po prvýkrát na šnúre postaví na pódium.

Samotné prípravy pôjdu do svojho finále viac ako mesiac pred prvým koncertom na Slovensku. „Všetko vyvrcholí začiatkom mája, kde týždeň budeme v Třinci. Tam sme si prenajali halu aby sme si komplet všetko naskúšali. Budeme mať aj to, čo poznajú divadelníci – generálkový týždeň. Ten zakončíme prvým koncertom, na ktorý nadviaže česká a moravská časť turné. No a potom sa už budeme tešiť iba na slovenské mestá,“ dodal na záver Dušan Antalík. Turné na domácej pôde odštartuje 20. júna v Prievidzi.

Vstupenky na HABERA & TEAM TOUR 2019 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Dušan Antalík

Kapelník skupiny TEAM, rodák z Martina, autor hitov Malá nočná búrka, Ženská menom Panika, Ženy v bielom či Óda na tie cesty po tele založil skupinu v roku 1980. Nahral s ňou desať štúdiových a dva koncertné albumy. Okrem toho nahral dva sólové albumy a pôsobí aj v projektoch Aeroc Therapy a Stage Meridian. Rovnako ako Pavol Habera je držiteľom titulu inžinier.

Viac informácií na adrese: www.antalik.sk

HABERA & TEAM 2019 TOUR
20.06.2019     Prievidza, Zimný štadión
22.06.2019     Nitra, Amfiteáter
27.06.2019     Poprad, Zimný štadión
29.06.2019     Martin, Amfiko
04.07.2019     Košice, Amfiteáter
09.11.2019     Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

Zdroj: TS

Vychází ROCK LINE 1970-1974! Kronika čs. beatu na cestě k rocku a dál 2 CD, 16 kapel, 36 skladeb, 150 minut muziky v remasteringové zvukové péči.

$
0
0

Rock Line 1970-1974 – to je již čtvrté pokračování úspěšné řady kompilací Supraphonu, mapující vývoj československého big beatu, beatu a rocku na přelomu 60tých a 70tých minulého století. Po Beat Line 1967-1969 (2016), Big Beat Line 1965-1968 (2017) a Beat (Al)Boom 1968-1970 (2018) se – jak už z názvu vyplývá – tentokrát dostáváme do první poloviny 70tých let, zejména k poslednímu beatovému festivalu v roce 1971.  

Celkem 36 skladeb šestnácti československých kapel od Flamenga, Collegium Musicum, Blue Effect přes Progress Organization, Jazz Q až třeba po Bluesmen či Prúdy tak ukazuje cestu od melodického big beatu k razantnímu elektrickému rocku či rhythm and blues a dál. Podívejte se na video teaser: http://y2u.be/8_fr1ItshJ4

Tak jako kompilace předchozí, i Rock Line je hudebním zrcadlem doby. Doby už však zdaleka ne tak „růžové“, jako byl konec šedesátých let. Nástup normalizace se mimo jiné nesl ve znamení utahování šroubů stranou a vládou. Mnoho muzikantů emigrovalo, jiní se ukryli do barových kapel, další se pokusili o sólovou popovou kariéru nebo se přidali do doprovodných souborů těch, kterým se to podařilo. Stále byli ale i tací, jenž věrně setrvali u beatové muziky, která se postupně transformovala ve formálně komplikovanější a instrumentálně náročnější rock, občas propojený s prvky vážné, jazzové nebo lidové hudby. Tedy aspekty tvořící rock nově progresivním, pro fandy přitažlivě náročnějším na poslech.

I přes všechny překážky, jako byly vynucené proměny názvů kapel a textů písní do češtiny, zkrácení účesů či méně avantgardní oblečení, stále přetrvávaly vzácné ostrůvky tolerance, přispívající k vcelku důstojné existenci. Napomohl tomu i fakt, že v edičních plánech Supraphonu a Pantonu zůstaly z uvolněných let 1968 až 1969 některé dramaturgicky předjednané tituly. Samozřejmě, že ne vše se skutečně podařilo realizovat, ale minimálně několik nahrávek s nepochybnou historickou super hodnotou bylo prosazeno díky lidem jako byl například producent Hynek Žalčík.

Rock Line zvětšiny reflektuje kapely hrající na 3. a posledním československém beatovém festivalu, který proběhl ve dnech 24. až 26. dubna 1971 v pražské Lucerně. Ač byl oproti předchozím ročníkům již organizačně notně svázán režimem, i tak se během něj událo mnoho hudebně energického, objevného a hlučného. Z vystupujících na tomto dvojalbu nenabízíme jen skladby karvinského Strakatého másla a bratislavských Ex-We Five, bohužel nexistující či nedostupné.

Vedle tradičních největších center v podobě pražského a bratislavského rockového dění tu oprávněně najdete různě početné zastoupení z Brna, Ostravy, Olomouce či Nových Zámků. Tam všude stále ještě velmi mladí zpěváci a instrumentalisté dokazovali, jak obrovský a leckdy kvalitou mezinárodně srovnatelný pokrok učinili. V některých případech se právě v tomto období vydané singly či alba dokonce staly jedněmi z absolutních vrcholů domácí rockové scény. Její perspektiva ovšem ve zbytku sedmé dekády rozhodně nebyla příliš optimistická. Mnohdy tak šlo o kapelové labutí písně, dnes s nádechem kultovnosti, viz Kuře v hodinkách, Město ER, Barnodaj, Provisorium aj.

Collegium Musicum_Foto (C) Alexandr Janovský, (C) Alan Pajer_mail

Ať už však byla budoucnost jakákoli, na Rock Line se objektivně zrcadlí stav české rockové muziky začátku 70tých let. Stav, který při pozorném poslechu vybraných šestatřiceti písní, ukazuje, že zdejší rocková scéna se mohla směle srovnávat s tou světovou. Že nadějná očekávání a přísliby leckdy už bohužel nedošly svého naplnění, je už jiný příběh…

Zdroj: SUPRAPHON a.s. 

Brutal Assault 2019: Nové kapely jsou tu!!

$
0
0

Švédská metalová eminence SOILWORK se zrodila v roce 1995, v Helsingborgu, z rukou kytaristy Petera Wicherse a zpěváka Björna “Speed” Strida. Unikátní mix melodického metalu vyeskaloval do strmých výšin, nejvíce na uznávané desce “Natural Born Chaos”, produkované věhlasným Devinem Townsendem. I přes několik personálních změn, pokračují SOILWORK svojí cestu úspěšně již dvacet let a nyní, se svým novým nadmíru pozitivně hodnoceným albem Verligheten si SOILWORK podmaní i josefovskou pevnost!

Koncem roku 2016 jsme se dočkali oznámení o novém album švédských sludge/grindcoristů THE ARSON PROJECT, ve kterém stálo, že se nám dostane 23 minut přímého neurvalého audio násilí. A tak se tak se také stalo! Nyní toto kvarteto z Malmö přijíždí šířit své špínou nasáklé tóny skrze jejich agresivní hudbu také na Brutal Assault!

Zasněné hudební krajiny malované těmi nejjemnějšími nuancemi. Kopce nekonečných představ postavené kámen po kameni tím nejryzejším talentem. THE CONTORTIONIST představují nebojácnost napříč hudebními žánry, které těší muzikanty, stejně jako publikum. Tato kapela, libující si v progresivní hudbě, ukotvené v hutném zvuku nedbá na jakékoliv konvence a srší nepřeberným množstvím originálních nápadů. Občas přijde čas, kdy si člověk potřebuje oddychnout a odpočinout si. A přesně proto jsou tu THE CONTORTIONIST, kteří vám k tomu pomohou.

Vynikající, šokující, neuvěřitelné, úchvatné! A mnohem více je japonská samozvaná “brutal orchestra” VAMPILLIA. Není to jen kapela, ale něco, co musíte zažít, abyste opravdu uvěřili, že se nejedná jen o báchorku. Každá z nahrávek tohoto ansáblu představuje zcela jinou hudební část, stejně tak, jako jejich show plná energie a zvratů, která by se dala popsat, jako emoční horská dráha. Po jejich úspěšném turné s Alcest je Brutal Assault znovu, s otevřenou náručí, přivítá do Čech!

Detroitští WALLS OF JERICHO se nestali senzací jen díky zaškatulkování do metalcore kapely s ženou za mikrofonem. Za zapamatování stojí rozhodně i fakt, že se perfektně dokázali vybalancovat na pomezí old-schoolového hardcoru, thrash metalu a “chugga-chugga” metalcoru s neuvěřitelným nasazením a energií, kterou by jim leckteří vrstevníci, ale i mladší kapely, mohly závidět. WOJO se stali železnou jistotou na poli hardcoru, a to nejen díky jejich skvělé hudbě, ale také díky jejich postoji a naprosto ohromujícím výkonům plných energie zpěvačky Candace Kucsulain.

Rok 2018 mapuje dvacátý sedmý rok kariéry PRIMORDIAL, kteří se vracejí se svým devátým počinem, nazvaným Exile Amongst The Ruins, na kterém neztratili ani kousek ze své vitality a energie. Nové album je sice více syrové a “old-schoolovější”, nicméně se nám znovu dostává klasického soundu PRIMORDIAL. Jedno je jisté – tato irská celtic folk / black metalová kapela bude nejen tuzemskými fanoušky přivítána s otevřenou náručí!

Se jménem převzatým z části textu od Demolition Hammer, konkrétně ze skladby Human Dissection, se kalifornští SKELETAL REMAINS dostali do popředí scény jak díky svému hráčskému umu, tak k odkazování se na legendy, jako Death, Dissection a mnoho dalších. S jejich nesmírně dobrým albem Devouring Mortality se SKELETAL REMAINS vracejí získat zpět to co jim patří, a to sice josefovskou pevnost!

Retro-rockoví vizionáři MONSTER MAGNET strávili během svých začátků dost času potýkáním se s předsudky ohledně jejich stylu a image, ale se svým čtvrtým albem Powertrip konečně vystřelili do výšin a dostali se do povědomí samozvané undergroundově stoner rock scény. Nyní je dost od věci říkat MONSTER MAGNET undergroundová kapela, vzhledem k tomu jak uznávaní a známí jsou. 

Thrasheři pozor! DEMOLITION HAMMER přijíždí nastolit pořádek a srovnat věci do latě! Jedna z nejlepších thrashových kapel z New York City se vrací se skvělou deskou nazvanou Tortured Existence, která představuje kapelu v té nejlepší formě vůbec!

Je nám naprostou ctí představit legendy psychedelického rocku, kapelu plnou čarodějnictví, obklopenou mystickou magií, původem z Chicaga – COVEN! Jinx Dawnson přivedla na konci roku 2016 novou koncertní sestavu a vdechla kapele nový život, díky němuž může opět praktikovat sabaty po celém světě. Toto je kapela, která jako první přinesla do metalove hudby parohy, okultní texty a známky satanismu. Zároveň jsou první kapelou se satanistickou tématikou, která prorazila do předních hudebních žebříčků. Je nám ctí oznámit, že Brutal Assault bude letos jedním z těchto míst! 

Kdysi bylo řečeno, že HELLHAMMER už nikdy nespatří světlo světa. Časy se ale díky Satanovi mění. Proto nyní stojíme před událostí, která nám tyto časy přiblíží – Tom Gabriel nám představuje TRIUMPH OF DEATH! Tento projekt je zasvěcen nejslavnějším skladbám HELLHAMMER. Nedočkáme se tedy žádného nového alba, nicméně zážitek to bude určitě fenomenální!

Kompletní soupiska kapel k dnešnímu dni: ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, BATUSHKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, COUNTING HOURS, COVEN, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DEMOLITION HAMMER, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, EYEHATEGOD, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, GOST, HEILUNG, HELLHAMMER – TRIUMPH OF DEATH, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MONSTER MAGNET, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PERFECITIZEN, PRIMORDIAL, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SLÆGT, SKELETAL REMAINS, SLAPSHOT, SODOM, SOILWORK, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THE ARSON PROJECT,  THE CONTORTIONIST, THE OBSESSED, THE OCEAN, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VAMPILLIA, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VOIVOD, VUUR, VULVODYNIA, WALLS OF JERICHO, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME, WORMED, ZURIAAKE.

https://brutalassault.cz/cs/
https://www.facebook.com/brutalassault.cz/
https://www.instagram.com/brutal.assault/

Zdroj: Obscure Promotion

Hoten Toten zdieľajú krátky film k vinylom.

$
0
0

Slovenská nezávislá rocková skupina Hoten Toten v týchto dňoch vydáva reedície svojich klasických albumov Plán B a Zatmenie na farebných vinyloch a pri tejto príležitosti k nim zverejňuje krátky filmový dokument.

V dvadsaťminútovom zostrihu členovia kapely s odstupom dvoch dekád spomínajú na obdobie, ktoré na prelome milénia asi najviac rozdelilo punkových fanúšikov tým, že HT začali experimentovať s elektronikou a štýlmi ako trip-hop, rap, či dokonca reggae a textovo sa posunuli do temnejších a osobnejších rovín. Dokument obsahuje aj nezverejnené dobové zábery z klubových koncertov, nahrávania albumu Plán B aj niekoľkých videoklipov.

Sveťo hovorí: “Po prekvapivom úspechu prvých dvoch vinylov sme sa rozhodli zmapovať a oprášiť ďalšiu zaujímavú epochu Hoten Toten, v ktorej vznikli na naše podmienky dva pozoruhodné tituly a každý v špecifických životných peripetiách a následných atypických hudobných realizáciach…”

Skupina pôsobiaca na scéne už od roku 1989 minulý týždeň zverejnila efektný videoklip ku skladbe Rozdiel (z albumu Zatmenie), zostrihaný z rodinných filmov frontmana Sveťa Vladařa. Prostredníctvom unikátnych záberov ho môžeme sledovať od jeho prvých detských krokov až po súčasnosť.

Hoten Toten vyrážajú v marci na miniturné:
15.3. Nové Mesto nad Váhom (Klub Za Rampami)
16.3. Bratislava (Randal)
22.3. Košice (Collosseum)
29.3. Zvolen (Dom kultúry ŽSR)

Vinyly Plán B a Zatmenie je možné zohnať iba prostredníctvom webu kapely na www.hotentoten.sk

Zdroj: Hoten Toten

8.apríla nás EVERGREY zmetú ako búrka v Atlantiku.

$
0
0

Od debutu The Dark Discovery uplynulo viac ako dvadsať rokov a kapela stále brázdi svetové pódiá. Hudba týchto švédskych progresívnych metalistov sa neustále vyvíja. Koncom januára 2019 EVERGREY vydali jedenásty štúdiový album The Atlantic. Prvým singlom je veľmi podarená skladba Weightless.

EVERGREY vedený frontmanom Tomom Englundom privítame na Slovensku po troch rokoch.  8.apríla 2019 bude bratislavský RANDAL CLUB dýchať silnou atmosférou, ktorú vedia títo podmaniví Švédi vytvoriť.

A keďže pôjde o nadupaný večer, spolu s EVERGREY uvidíme:
GENUS ORDINIS DEI – death metal (IT)
BLOODRED HOURGLASS – melodic death (FIN)
MOFOKILLER – stoner metal (SK)

https://www.facebook.com/events/2955841371108206/
https://www.ticketportal.sk/event/EVERGREY

Tlačová správa: Matúš Cíger / Lordi Music Agency


Prešovská rocková Atlantida v novej skladbe spieva o bájnej Atlantíde.

$
0
0

Medzi prvé slovenské rockové single tohto roka sa dostáva aj nová skladba prešovskej  skupiny Atlantida. Skladbu Atlantída napísal spevák a gitarista Peter Vyslocký. Text mu na mieru vytvoril známy prešovský novinár, scenárista a textár Michal Frank.

„Pieseň sme mali hotovú už skôr, ale až s dychovou sekciou v novej nahrávke dostala tú správnu atmosféru,“ povedal autor skladby, ktorú spolu s ním nahrali bubeník Števo Lapoš, basgitarista Ľubomír Cvanciger a klávesáčka a vokalistka Baška Petrášová.  Pre ňu má nová pieseň špeciálny význam.

„Prvý singel z nášho pripravovaného albumu ma ako jedna z mála vecí v poslednom, pre mňa veľmi bolestnom období, potešil. Vďaka nemu som si uvedomila, aké je dôležité nežiť         v minulosti, že je vždy treba hľadať spôsob, ako ísť ďalej a pritom nezabúdať,“ opísala svoje pocity Baška, ktorá pieseň posiela do neba svojej zosnulej mamke, po ktorej zdedila umelecké gény.

Skladbu o mýtickom ostrove s vyspelou kultúrou a vedou, ktorý sa navždy prepadol do mora a je známy od čias Platóna, skupina predviedla naživo aj televíznom vysielaní. Je dostupná na hudobných platformách a objaví sa aj na pripravovanom novom albume skupiny.

„Album vzniká už dosť dlho. Väčšina skladieb je hotová a viaceré sú aj nahrané. Bude na ňom niekoľko prekvapení. Verím, že už nič nezabráni tomu, aby sme ho tento rok vydali aj na klasickej vinylovej LP platni,“ uzatvára Peter Vyslocký

Začiatky skupiny Atlantida siahajú do roku 2003. V roku 2007 vyhrala prestížnu súťaž Prešovský Liverpool, o dva roky na to aj Stropkovskú (dnes Slovenskú) hudobnú ligu. V roku 2011 vydala vo vlastnom náklade debutové CD Sklenená bábika. V roku 2012 pripravila kolekciu vianočných kolied Šťastné a veselé. Výber z nej, aj s ich vlastnou vianočnou piesňou Milión vôní, sa v roku 2017 dostal na CD, ktoré vyšlo vo vyše stotisícovom náklade a dostalo sa do mnohých domácností na celom Slovensku.

Zdroj: TS
Foto: Michal Beňo

Arzén a Čechomor nahrali spoločnú skladbu „Dievčatko“, pozrite si poetický klip plný folklóru a krás Slovenska!

$
0
0

Unikátne spojenie dvoch hudobných skupín! To je nová skladba „Dievčatko“, ktorú nahrali slovenská kapela Arzén a česká stálica Čechomor. K piesni nakrútili aj jedinečný klip, ktorý vznikal vyše dva roky na najkrajších miestach Slovenska. Pozrite si poetický videoklip a príďte si vypočuť hity oboch skupín na Čechomor + Arzén  TOUR 2019, stretneme sa na koncertoch v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch!

Hudbu k skladbe „Dievčatko“ napísal Jaro Gažo a text Jaro Gažo a František Mucha, ktorý bol členom legendárnej terchovskej muziky Muchovci.

„Myslel som si, že text je ľudový. Ale mýlil som sa. Text napísal František Mucha, tak som ho poprosil, či ho môžem použiť, a dostal som zvolenie. Pieseň je nahratá na našom ostatnom albume „Teraz nám vyhráva“, ešte bez kapely Čechomor. CD sme počas roka 2018 vypredali, tak vznikol nápad ísť do reedície a zakomponovať aj Čechomor. Poslali sme všetky piesne do Prahy a oni si vybrali pieseň „Dievčatko“. Karel Holas nahral 5-strunové husle, vokály, Franta Černý naspieval druhú slohu, nahral mandolínu a naspievali spoločne vokály a dohrali perkusie,“ vysvetľuje spevák a líder Arzénu Jaro Gažo.

Finálnu podobu dostala pieseň v štúdiu Brunna Oravca na Slovensku. Celá spolupráca prebiehala na diaľku, Čechomor nahral a naspieval skladbu u seba v štúdiu a potom sa všetko dotiahlo do konca. 

„Osloviť Čechomor na spoluprácu bola riadna odvaha, ale sú to naozaj skvelí muzikanti a hlavne skvelí ľudia. Ale boli sme presvedčení, že pieseň „Dievčatko“ je dobrá. Hudobný vstup Karla Holasa a Frantu Černého dodali skladbe nový rozmer,“ teší sa Jaro Gažo.

Skladba „Dievčatko“ dostala aj unikátnu filmovú podobu. Réžiu, kameru, strih aj námet klipu má na konte Katarína Chmelárová s umeleckým menom Coco Loreth. Je to prvý klip tejto mladej umelkyne zo Žiliny, ktorá svoje predstavy a obrazy pretransformovala do celku.

„Inšpiráciou mi bola slovenská krajina a folklór. Od malička som k nemu mala vzťah. Mama spieva a tak som s ňou často chodila na skúšky alebo na vystúpenia. Keďže vízie zreli dlhšie, snímky vznikali v časovom rozpätí rokov 2016 až 2018 v okolí Tatranskej Štrby, pri vodopáde Skok, v Šútove a vo Východnej. Zábery zo všetkých miest sa však v konečnom videu nenachádzajú. Za pochodu som sa učila nové veci, menila som techniku, ale myšlienka a atmosféra zostala rovnaká. S hlavnou postavou – dievčatkom sme zažili veľa humorných situácii. Väčšinou bola zima a prostredie, v ktorom som chcela točiť, nebolo najbližšie k autu. Keď sme nakrúcali pri Skoku bolo krásne počasie, ideálny čas na túru. Hlavná postava si to celé vyšliapala v kroji a ľudia okolo sa len nechápavo prizerali…“ s úsmevom hovorí Coco Loreth.

Ústrednú postavu v klipe si zahrala Tereza Labajová zo Žiliny. Ženícha stvárnil Tomáš Čechovič z Michaloviec, člen súboru Stavbár. Ďalej si zahrali Zuzana Chmelárová, Gabriela Martinková a Janka Alexandra Veselá. Komparz doplnili folkoristky Čiperky zo Žiliny, ktoré sa dlhoročne venujú čepčeniu neviest. Kroje a rekvizity pochádzajú najmä zo súkromných zbierok Čiperiek, ako aj súboru Stavbár a Cipovička.

„Finálne realizovanie klipu spolu s komparzom bolo v decembri v drevenici „U Poništov“ v skanzene, kde bolo tak chladno, že si to môžete všimnúť aj vo videu. Následnosť záberov a každé prelínanie má svoj umelecký význam. Chcela som vystihnúť pocity mladého dievčaťa, skoro ženy, pred svadbou. Tak ako hlavná postava, tak aj Tereza dospievala, ale v reálnom čase. Mala totiž 17 rokov, keď sa to celé začalo. Klip znázorňuje dozrievanie dievčatka ako aj prírody s množstvom symbolov,“ teší sa z projektu a z výsledného klipu Coco Loreth.

Skupiny Arzén a Čechomor si zahrajú na spoločnom turné, ktoré štartuje 1. marca v bratislavskej Hant Aréne. Skupina Arzén hrá v zostave Jaro Gažo – spev, Paľo Cabadaj – gitara, Igor Klein – gitara, Jano Heinrich – bicie a Miro Fedor – basgitara. Na aktuálne turné s kapelou Čechomor si chcú Arzén pozvať aj hudobných hostí, medzi ktorými bude určite hráč na klávesové nástroje Luboš Tomaščík. Nenechajte si ujsť jedinečné spojenie dvoch obľúbených kapiel na koncertoch v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Vstupenky na turné Čechomoru a skupiny Arzén si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Cechomor_Arzen_tour_2019

Čechomor + Arzén TOUR 2019
1.3. 2019 Bratislava, Hant Aréna
8.3. 2019 Ružomberok, KD Andreja Hlinku
9.3. 2019 Žilina, Dom Odborov
15.3. 2019 Trenčín, Piano Club
16.3. 2019 Nové Zámky, Hala Milénium

Zdroj: TS

FOREVER PUNK TOUR II. 2019.

$
0
0

Turné dvou punkových se bude opakovat! Visací Zámek, hrající neuvěřitelných šestatřicet let ve stejném složení a pražská třicetiletá punková stálice SPS vyráží opět na společné turné FOREVER PUNK TOUR II. 2019!

První koncert odstartuje v KD Hlubočky u Olomouce 8.3.2019. Pražská zastávka, na domácí půdě obou kapel, bude 28.3. v Paláci Akropolis.

Že bude turné velkolepé už víme, Forever punk tour I. bylo nabité skvělými koncerty, fanoušky a punkovou atmosférou. Jsme moc rádi, že si šňůru s SPS můžeme zopáknout!“ Uvedl Ja Haubert, zpěvák Visacího Zámku. Plným sálům napovídá už předprodej a rychle mizící vstupenky. Obě kapely se na koncerty pečlivě připravují a jak obě připouští, možná dojde opět i na improvizovaná společná vystoupení.

Letošní společné turné se přesouvá do větších sálů, takže to bude výzva pro obě party. Během prvního turné byly dobré ohlasy u fanoušků, že se jim tohle spojení líbí a na posledním koncertě jsme se s Visacím Zámkem shodli, že by byla škoda to zase někdy nezopakovat. Uplynuly dva roky a vyrážíme spolu opět. Svěží po zimní pauze, natěšení na ten rámus, akorát o chlup starší…uvedl na adresu Visacího Zámku Skleník (Jan Sklenář – SPS, basa, zpěv )

Více na www.visaci.cz, nebo http://sps.litvinoff.cz/

Zdroj: TS

Brutal Assault 2019: Update kapiel!

$
0
0

Ze zlatého pobřeží Austrálie se na vás nezadržitelně valí vlna metalcorové energie v podobě největší síly tohoto odlehlého kontinentu… PARKWAY DRIVE se vrací pro svoji korunu králů festivalových hymen!

Jakým způsobem navázat na tak zásadní kapelu jakou byli The Dillinger Escape Plan? Pro basáka Liama Wilsona byla odpověď jasná, opět roztrhat učebnice žánrových pouček a přijít s další formací plnou výrazných individualit. Tak se zrodila AZUSA, kapela s repertoárem plným nečekaných zvratů a vzdorující klišovitým očekáváním. AZUSA nachází sílu ve zranitelnosti, harmonii v disonanci a melodii v nesouzvuku.

Jediní zástupci čistokrevného metalu v tomto updatu jsou skupinka ostřílených veteránů, kteří mají v resumé jména toho největšího kalibru. Pódiím BA přijedou dominovat svých super-projektem NORDJEVEL, který má podobu hrubozrnného black metalu, který je poháněn jedním z nejšílenějších bubeníků na metalové scéně.

Norsko-americký elektro-metal projekt COMBICHRIST je mnohým fanouškům znám jako pekelný mix industriálního a metalového šílenství, který předčil Rammstein v roli support na jejich turné v jejich vlastních žánrových vodách. Nyní se vrací na BA vyvolat pozdvižení svým aggrotech zvukem.

Zůstávajíc v ranku kapelu fůzujících metal o odnože elektra přinášíme VIOLENT MAGIC ORCHESTRA, umělecký projekt útočící na váš sluch a zrak na plné obrátky. VMO na vás budou útočit technem, black metalem, industrialem, noisem a průmyslovými světly. Představte si Kraftwerk hrající black metal.

Američtí CASPIAN resonují se všemi smysly a jsou už patnáct let stálicí na post-rockové scéně. Zároveň patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr přináší živě a tak se můžete těšit na relaxující ale živelnou show uprostřed brutalovského ruchu.

Jste připraveni na ostrý mix black metalu a post-hardcoru zabalený do moderního a živého zvuku? Pak se můžete těšit na DELUGE z dílny Chrise Edricha z The Ocean a Hacride a Joey Sturgise z Oceano a Born of Osiris.

Hudba je hlavně o zábavě, a právě fun factor je hlavní devízou norského mága Lea Moracchiala s jeho studiovým projektem známým na Youtube jako FROG LEAP. Tento project se nyní transformoval v živou kapelou, která vás přijede pobavit na letošní Brutal.

Poslední kapela v tomto updatu pochází z živého podhoubí kodaňského undergroundu; HEXIS kombinují black metal s hardcorem a post-metalovými element už skoro deset let a konečně se představí našemu publiku.

Line-up pro tento ročník vypadá zatím takto: ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, AZUSA, BATUSHKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, CASPIAN, COMBICHRIST, COUNTING HOURS, COVEN, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DELUGE, DEMOLITION HAMMER, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, EYEHATEGOD, FROG LEAP, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, GOST, HEILUNG, HELLHAMMER – TRIUMPH OF DEATH, HEXIS, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MONSTER MAGNET, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, NORDJEVEL, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PARKWAY DRIVE, PERFECITIZEN, PRIMORDIAL, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SLÆGT, SKELETAL REMAINS, SLAPSHOT, SODOM, SOILWORK, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THE ARSON PROJECT, THE CONTORTIONIST, THE OBSESSED, THE OCEAN, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VAMPILLIA, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VIOLENT MAGIC ORCHESTRA, VOIVOD, VUUR, VULVODYNIA, WALLS OF JERICHO, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME, WORMED, ZURIAAKE.

Zdroj: Obscure Promotion

Slováci SYMFOBIA vydajú začiatkom marca druhý album, chystajú krst a jarné turné.

$
0
0

Slovenská symfonická kapela SYMFOBIA má pred sebou hektické obdobie. O pár dní vydá nový album, ktorý pokrstí a čaká ju jarné turné po slovenských kluboch.

Nitrania SYMFOBIA nezaháľajú. V úvode roka vymenili druhú speváčku, keď ku Erike Strečkovej pribudla Simona Janovičová (SINNERS MOON), ktorá vystriedala Petru Hasarovú. Pri nástrojoch sa ale nič nezmenilo – Fero Molnár (klávesy), Peter Varga (gitara), Milan Sitár (gitara), Peter Bugár (basgitara) a Viliam Putz (bicie).

Nový album plný metafor

Po dlhšom čakaní sa fanúšikovia môžu tešiť na druhý štúdiový album „Smog of Tomorrow“, ktorý oficiálne vychádza 2. marca. Na novej doske bude 12 skladieb, niektoré z nich už verejnosť pozná vďaka videoklipom a živému hraniu na koncertoch.

Na albumovej novinke skupina pracovala viac ako dva roky. V textoch druhého albumu sa často skrývajú  metafory odkazujúce na predstavy o správnom postoji k životu a upozorňujú na choroby dnešnej doby, ako je strata kritického myslenia, závislosť na výdobytkoch moderného sveta a bezohľadnosť k životnému prostrediu.

V hudbe dominujú orchestrálne aranžmány, výrazné gitarové sóla a zborové party, ktoré nahral profesionálny spevácky zbor. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový merch k druhému albumu, ako aj plánovanú limitovanú edíciu nového trička.

Zoznam skladieb: „Intro+Hungry“, „Bury It“, „Atlantis“, „Im Waiting“, „Into the Night“, „From the Ashes“, „Smog of Tomorrow“, „Dust“, „Everything’s Possible“, „Flowing“, „From Survivor To Creator“, „Človek“.

Krst albumu

Nový album „do života“ uvedú muzikanti presne v ten istý deň, kedy ho pokrstia na domácom koncerte v nitrianskej Novej pekárni. Úlohy krstného otca sa chopí známy gitarista Jimi Cimbala. „Sami uvidíme, čím nám ho pokrstí…,“ zamyslela sa speváčka Erika Strečková a pokračovala: „Naživo vám zahráme nielen nové pesničky, ale aj najobľúbenejšie z prvého albumu. Navyše, uvidíte v akcii medzi prvými aj našu novú speváčku Simu Janovičovú. Po koncerte všetkých kapiel, na vás čakajú cd, merch, drinky, zábava. Všetko radi podpíšeme a odfotíme sa s vami. Jednoducho, budeme celí vaši. Tak sa nehanbite a príďte s nami prehodiť aj pár slov. Tešíme sa!“

Slovenské turné

Nitriansky koncert už bude súčasťou spoločného slovenského turné SYMFOBIA so skupinou Jimiho Cimbala – NOCONTROL. Koncertná šnúra štartuje v piatok 1. marca v Žiline. A pokračuje hneď na druhý deň už spomínaným krstom v Nitre.

Program celého jarného turné SYMFOBIA a NOCONTROL: 8.3. Námestovo – Barón Pub, 29.3. Košice – Collosseum, 30.3. Humenné – Music Art & History Club, 5.4. Trnava – City Klub, 6.4. Vrútky – RC Mlyn, 12.4. Bratislava – Randal, 13.4. Banská Bystrica – Klub 77, 4.5. Trenčín – Klub Lúč

Zdroj: Stanislav „Stillborn“ Černák

Melancholické zápisky z nočních vlaků v podání The Paper Kites.

$
0
0

Melancholická parta The Paper Kites představí v Praze své zápisky z nočních jízd vlakem i z pozorování spícího města. Směs subtilního indie popu a australského folkového písničkářství v podání pětice muzikantů se do Rock Café vrátí 25. listopadu 2019 po třech letech.

Těšit se můžeme na nové skladby hned ze dvou loňských desek, o kterých se kapela nechala slyšet, že jsou jako dvě strany stejné mince. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 22. února na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Koncept nejnovější desky „On The Corner Where You Live“ je jednoduchý. Inspirací pro ni byl výhled z newyorského hotelu do protější budovy: „Z toho okna jsme viděli, jak se lidé vrací v noci domů, bylo to jako pozorovat živé umění. Fascinující. Deska je sbírkou příběhů lidí žijící v budově naproti. Chtěli jsme zachytit momenty, pocity a příběhy, dodává frontman Sam Bentley. Na nahrávce se podílel držitel Grammy Peter Katis, známý zejména pro spolupráci s kapelami Interpol či The National. Deska doplňuje nahrávku „On The Train Ride Home“, kterou The Paper Kites vydali jako překvapení pro fanoušky taktéž vloni.

V roce 2010 k sobě dvojice kamarádů ze školy Sam Bentley a Christina Lacy přizvali další tři hudebníky a vydali svépomocí průlomový singl „Bloom“. DIY přístup jim vydržel a projevoval se i v točení vlastních klipů. Už jejich druhé album svazoval nápaditý koncept. Nahrávka z roku 2015 „twelvefour“ totiž obsahovala pouze skladby složené mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

Zdroj:TS

Vychádza ROCK LINE 1970-1974! Kronika čs. beatu na ceste k rocku a ďalej2 CD, 16 kapiel, 36 skladieb, 150 minút muziky v remasteringovom zvukovom šate.

$
0
0

Rock Line 1970-1974 – už štvrté pokračovanie úspešnej rady kompilácií Supraphonu, mapujúce vývoj československého big beatu, beatu a rocku na prelome 60tych a 70tych rokov minulého storočia. Po Beat Line 1967-1969 (2016), Big Beat Line 1965-1968 (2017) a Beat (Al)Boom 1968-1970 (2018) sa presunieme tentokrát do prvej polovice 70tych rokov, hlavne k poslednému beatovému festivalu v roku 1971. 

Celkom 36 skladieb šestnástich československých kapiel od Flamenga, Collegium Musicum, Blue Effect cez Progress Organization, Jazz Q až napríklad po Bluesmen či Prúdy tak ukazuje cestu od melodického big beatu k razantnému elektronickému rocku či rhythm and blues a ďalej. Pozrite si video teaser: http://y2u.be/8_fr1ItshJ4

Tak ako predošlé kompilácie, i Rock Line je hudobným zrkadlom doby. Doby už, však zďaleka nie tak „ružovej“, ako bol koniec šesťdesiatych rokov. Nástup normalizácie sa okrem iného niesol v znamení uťahovania šróbov stranou a vládou. Mnoho muzikantov emigrovalo, iní sa ukryli do barových kapiel, ďalší sa pokúsili o sólovú popovú kariéru alebo sa pridali do sprievodných súborov tých,  ktorým sa to podarilo. Stále boli aj takí, ktorí verne zotrvali pri beatovej muzike, ktorá sa postupne transformovala vo formálne komplikovanejší a inštrumentálne náročnejší rock, občas prepojený s prvkami vážnej, jazzovej alebo ľudovej hudby. Teda aspekty tvoriace rock najnovšie progresívnym, pre náročnejších poslucháčov.

I cez všetky prekážky, ako boli vnútené premeny názvov kapiel a textov piesní do češtiny, skrátenie účesov či menej avantgardné oblečenie, stále pretrvávali vzácne ostrovčeky tolerancie, prispievajúce k v celku dôstojnej existencii. Napomohol tomu i fakt, že v edičných plánoch Supraphonu a Pantonu zostali z uvoľnených rokov 1968 až 1969 niektoré dramaturgicky vopred dohodnuté tituly. Samozrejme, že nie všetko sa skutočne podarilo zrealizovať, ale minimálne niekoľko nahrávok s nepochybne historickou super hodnotou bolo presadených vďaka ľuďom ako bol napríklad producent Hynek Žalčík.

Rock Line reflektuje najmä kapely hrajúce na 3. a poslednom československom beatovom festivale, ktorý sa uskutočnil v dňoch 24. až 26. apríla 1971 v pražskej Lucerne. Aj keď bol oproti predchádzajúcim ročníkom organizačne zjavne zviazaný režimom, i tak sa behom neho udialo mnoho hudobne energického a hlučného. Z vystupujúcich na tomto dvojalbume Supraphon neponúka len skladby karvinského Strakatého másla a bratislavských Ex-We Five, bohužiaľ neexistujúce alebo nedostupné.

Popri tradičných najväčších centier v podobne pražského a bratislavského rockového diania tu oprávnene nájdete rôzne početné zastúpenie z Brna, Ostravy, Olomouca či Nových Zámkov. Tam všade stále ešte veľmi mladí speváci a inštrumentalisti dokazovali, ako obrovský a kedykoľvek kvalitou medzinárodne porovnateľný pokrok urobili. V niektorých prípadoch sa práve v tomto období vydané single či albumy dokonca stali jednými z absolútnych vrcholov domácej rockovej scény. Ich perspektíva, však v ostatku siedmej dekády nebola príliš optimistická. Často tak išlo o kapelné labutie piesne, dnes s nádychom kultovosti napr. Kuře v hodinkách, Město ER, Barnodaj, Provisorium a iné.

Nech už bola budúcnosť akákoľvek, na Rock Line sa objektívne zrkadlí stav českej rockovej muziky začiatku 70tych rokov. Stav, ktorý pri pozornom vypočutí šestnástich piesní, ukazuje, že tunajšia rocková scéna sa mohla smelo porovnávať s tou svetovou.

To, že nádejné očakávania a prísľuby často už, bohužiaľ neboli naplnené, je iný príbeh…

Zdroj: TS


NO NAME sa s akustickým turné presúvajú na Slovensko, na koncertoch s nimi hrajú missky!

$
0
0

Skupina NO NAME sa v rámci česko-slovenského akustické turné presúva na Slovensko! Dnes večer uvidia Timkovcov domáci fanúšikovia vo vypredanom trenčianskom Piano Klube. NO NAME zahrajú Slovákom svoje hity s novým basgitaristom Martinom Gašparom a so sláčikovým kvartetom, ktoré tvoria talentované a mimoriadne krásne huslistky, finalistky súťaže krásy!

Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 prichádza na Slovensko! Dnes to NO NAME odpália vo vypredanom Pianko Klube v Trenčíne, v piatok v Poprade, 8.3 v Košiciach, 14.3. v Žiline a slovenskú časť turné zakončía koncertom 29.3. vo veľkej sále Istropolisu v Bratislave. NO NAME si na turné pozvali sláčikové kvarteto Fantastic 4.

„Vždy som chcel ako muzikant spolupracovať so sláčikovým kvartetom. Celá kapela sme sa na to veľmi tešili a náležite pripravovali. Sláčikové aranžmány ma bavili už od malička, cez filmovú hudbu. Preto som rád, že našu muziku sláčiky posúvajú do inej hudobnej dimenzie,“ konštatuje hráč na klávesy Zoli Šallai.

„Som šťastný z celkového akustického súznenia jednotlivých nástrojov v tomto akustickom programe. Je to pre mňa zmena, pri hre používam metličky a špilky, tým pádom si to vyžaduje iný spôsob hry,“ prezradil bubeník Ivan Timko.

Sláčikové kvarteto tvoria talentované a mimoriadne krásne hudobníčky. Magdaléna Izakovičová je bývalou finalistkou súťaže krásy Miss Universe a hráčkou na violončelo. Marina Raneta je bývalou Miss Moldavsko a v kvartete hrá prvé husle. Zostavu dopĺňa huslistka Zuzana Klimantová a Roman Rusňák.

„Za úplne dokonalé považujem, že nám to s huslistkami ladí aj mimo pódia. A čo na to naše manželky, keďže sme na turné už dva týždne? Naše manželky vedia, že u nás hrajú vždy prvé husle!“ so smiechom uzatvára líder kapely Igor Timko.

NO NAME vystúpujú na turné po 23-och rokoch v zmennej zostave. Na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 vystriedal basgitaristu Viliama Gutraya Martin Gašpar. Ostatní členovia kapely sú už roky stabilní – Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara a Zoli Šallai, klávesy. S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku. Hity „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a tvoja sestra“ v akustických aranžmánoch si zatiaľ užili fanúšikovia v českom Zlíne, Jihlave, Českých Budějoviciach, Pardubiciach, Náchode, Opave a Znojme. Vstupenky na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/dermacol-noname-acoustic-tour-2019/  Viac informácií o skupine NO NAME nájdete na www.no-name.sk 

Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019

Slovenská republika
21.2. Trenčín Piano Club
22.2. Poprad Dom kultúry
8.3. Košice Spoločenský pavilón
14.3. Žilina Holiday Inn
29.3. Bratislava Istropolis

Česká republika
26.2. Cheb KC Svoboda
27.2. Karlovy Vary Grandhotel Ambassador Národní dům
28.2. Chomutov Městské divadlo
2.3. Plzeň Měšťanská beseda
15.3. Český Těšín Těšínske divadlo
20.3. Písek Divadlo Fráni Šrámka
21.3. Liberec Dům kultury
26.3. Olomouc NH Collection Olomouc Congress
27.3. Ostrava Dolní Vítkovice – multifunkční aula Gong
4.4. Brno Mahenovo divadlo
11.4. Praha Forum Karlín

Zdroj: TS

Skupina Slobodná Európa slaví 30. výročie!

$
0
0

Už koncom marca odštartuje jarnú časť celoročnej 30 rokov tour 2019 a na rok 2020 hlási koncertnú pauzu!

Skupina Slobodná Európa si v súčasnom roku 2019 pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter „Ozi“ Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od tohto momentu sa začala písať história tejto skupiny, ktorá si prešla nebom i peklom, výslniami i pádmi, ale stále je tu a stále patrí medzi vlajkové lode rock´n´rollu na celom území Slovenska a Čiech!

Spevák kapely Whisky k tomuto okrúhlemu jubileu Slobodky skonštatoval: „Kto by z nás vtedy pri tom stole v Mamute v 1989 mohol čo len pomyslieť na to, že o tri dekády neskôr bude Slobodná Európa ešte fungovať a oslavovať 30. výročie! Napriek všetkým životným peripetiám, ktorými sme prešli a zlým situáciam, ktoré nás neobišli, hlavne v „povestných“ 90-tych rokoch, je to skôr zázrak, že sme to dotiahli až sem do roku 2019. A samozrejme veľkú zásluhu na tom má aj to, že to ešte ľudí zaujíma, že chodia na koncerty, bez nich by sme to tak dlho určite neťahali“.

Skupina Slobodná Európa mala pri prípravách tohto výročného turné presné predstavy. Koncertov nemalo byť ani málo, ale zas ani nie veľa a hlavne na tri etapy počas celého roku. Rozdelila ho teda na tri časti – jarnú, letnú a jesenno-zimnú. Celé turné začne (29. marca) a aj ukončí (24. decembra) v domovskom stánku kapely v bratislavskom Randali. Na jar vychystala 10 koncertov, v lete sa objaví na pár vybraných festivaloch a na jeseň a zimu si naplánovala tak isto cca 10 koncertov. Mestá oproti jari budú vymenené, okrem Bratislavy a Prahy, ktoré si koncom roku zopakuje, akurát v iných miestnych kluboch. Slobodka už posledné roky minimalizovala počet koncertov a ani v tomto výročnom roku to nebude inak. V rámci 30 rokov ich odohrá len niečo cez tridsať a určite neuvažovala nad možnosťou, že by koncertovala víkend čo víkend, od Nového roku až po Silvester. Členovia kapely sa už tešia na prvú jarnú časť a sú zvedaví, jak to celé vypáli… 

Okrem speváka Whiskyho a gitaristu Sveťa, dvojice z pôvodnej zakladajúcej zostavy kapely, ktorá to spolu ťahá nepretržite celých 30 rokov, skupinu Slobodná Európa momentálne tvoria ešte multiinštrumentalista Laco Lučenič, gitarista Vlado „Jerzi“ Jurča a bubeník Tomáš „Tuleň“ Vojtek. Laco Lučenič nastúpil do kapely ako člen na post basgitaristu síce len koncom leta minulého roku, avšak tento muzikantský fenomén tiež nie je v Slobodnej Európe žiadnym nováčikom. Laco sa podieľal na nahrávaní gitár na každom jej albume s výnimkou debutového „Pakáreň“, ako aj na Whiskyho sólovom albume a príležitostne vystupoval s kapelou ako koncertný hosť. Tuleň je so Slobodnou Európou spätý takmer polovicu jej existencie a Jerzi, ktorý hrá v kapele posledných päť rokov je taktiež celoživotný súputník a súčasť partie okolo Slobodky už od samých jej začiatkov…

SLOBODNÁ EURÓPA – 30 ROKOV TOUR 2019 (JARNÁ ČASŤ)
29.03. SK, BRATISLAVA, Randal Club
04.04. SK, PREŠOV, Stromoradie
05.04. SK, BREZNO, Klub Bombura
06.04. SK, TRENČÍN, Piano Club
11.04. CZ, PRAHA, Futurum Music Bar
12.04. CZ, PÍSEK, Divadlo Pod čarou
13.04. CZ, BRNO, Eleven Club
25.04. SK, NITRA, Frankie Rock Club
26.04. SK, ZVOLEN, Dom kultúry ŽSR
03.05. SK, TRNAVA, City Club

Jarná časť 30 rokov tour 2019 začne teda už 29. marca v Bratislave a skončí 3. mája v Trnave. Bude pozostávať z desiatich koncertov, z toho sedem bude na Slovensku a tri v Čechách. Vstupenky na všetky slovenské koncerty sú už od začiatku februára k dispozícii v sieti Predpredaj.sk. Začiatky koncertov budú vždy striktne o 21:00 hod., s výnimkou koncertov v Prešove a Nitre, ktoré, keďže aj sú vo štvrtok, začnú už o 20:30 hod. Všetky koncerty budú bez predkapiel, supportov, či hosťujúcich kapiel a pod. a na každom z nich bude k dispozícii aj kapelový merchandise. Okrem klasického, dnes dostupného sortimentu cez výhradný kapelový eshop (https://shop.rukahore.sk/slobodna-europa) budú aj nové veci, všetko s motívom 30 rokov Slobodnej Európy. 

Po skončení celoročného výročného turné sa členovia Slobodnej Európy rozhodli dať si na ďalší rok pauzu. V rámci koncertných a prípadne aj tvorivých aktivít sa kapela plánuje potom vrátiť naspäť až v roku 2021. Spevák Whisky to zhrnul nasledovne: „Posledné mesiace sme sa o tom všetci bavili, že by bolo asi fajn po tomto náročnom roku, ktorý nás čaká, dať si rok pauzu. Jednak uzavrieme 30-ročnú kapitolu Slobodnej Európy, za ďalšie sa každý môžeme naplno venovať aj svojim iným aktivitám, či zamestnaniam, rodinám a tak a čo je nemenej dôležité, s čistými a oddýchnutými hlavami a novou silou môžeme zas pokračovať od roku 2021, prípadne aj vymyslieť nejaký nový materiál na novú dosku, uvidíme…“. Z uvedeného vyplýva, že kto chce navštíviť koncert Slobodnej Európy, mal by tak stihnúť ešte počas tohto roku, práve v rámci výročných koncertov kapely, pretože v roku 2020 koncerty Slobodky nebudú…  

Slobodná Európa za celú svoju existenciu vydala päť albumov: „Pakáreň“ (1991), „Unavení a zničení“ (1994), „Trojka“ (2003), „Bestofka“ (2006) a „Štvorka“ (2014), z ktorých vzišli desiatky dnes už kultových pesničiek („Podvod“, „Analýza dokázala hovno“, „Relatívny pokoj“, „Dry ´69“, „Stará sladovňa“, „Kapitalizmus“, „Boh“, „Unavený a zničený“, „Som ten“, „Čo sa stalo s našim životom?“, „Golden Beach“, „Nič sa nedeje“, „Pes“, „Ráno (1.2.91)“, „Nikdy to tak nebude“, „Stredná trieda“, „Realita“, „Slzy“, „Apatia“, „Vesmír“, „Dievča z horných 10 000“, „The End“ a plno ďalších).

Viac info o kapele, ako aj o jej koncertoch je možné nájsť na: www.slobodnaeuropa.sk a www.facebook.com/slobodnaeuropa.

Zdroj: RF music agency

Stávajú sa z rapperov rockeri?

$
0
0

Bratislavskí chlapci zo skupiny Terapia, vydávajú už piaty klip z albumu #robímeART. Iný ako všetky ostatné, či už sa pozrieme na hudobnú produkciu, samotný text alebo videoklip. 

Jurgi a Bonus si posedeli na skupinovej terapii a vyspovedali sa zo svojich uzavretejších „JA“. A tak vznikla ďalšia skvelá vec spolu s vizuálom ako pocta Chesterovi Benningtonovi z Linkin Parku.

„Vec Uzavretý otvára úplne iné obzory. Generácia, ktorá vyrastala aj na rap rocku, tak ako my, to určite ocení a pochopí. Keď sme si vypočuli samotnú hudbu, vedeli sme, že ju určite chceme na album. Aj keď vieme, že tento štýl si možno mladšia generácia až tak nepôjde,“ hovorí Jurgi. 

„Skladbe dáš určite lajk ak si milovníkom starej rockovej gitary a hudby na štýl Linkin Park,“ dodáva Bonus. Chlapci sa okrem hudobnej produkcie vyhrali aj s originálnym vizuálom. Práve na konci sa objavila jedna z posledných scén Chestera, pred tým ako odišiel. … 

Hlavná myšlienka piesne Uzavretý symbolizuje vnútorný svet, s ktorým určite každý z nás niekedy bojuje. Ak sa ti Uzavretý páči, určite ho podpor zdieľaním, lajkom, či komentárom. 

Chalanov môžeš sledovať na instagrame @terapia_official alebo na facebooku Terapia851 a album kupovať na shop.rukahore.sk/terapia/cd-robime-art

Zdroj: TS

AMON AMARTH, BEHEMOTH, TRIVIUM A POWER TRIP SPOLU V BRATISLAVE.

$
0
0

Parádny metalový štvorlístok sa predstaví začiatkom leta na jednom pódiu v Bratislave. Amon Amarth, Behemoth, Trivium a Power Trip odohrajú mimoriadne koncerty na podujatí Octopus Live už 11. júna 2019 v Incheba Expo Aréne.

Vstupenky budú v predaji exkluzívne v sieti Lístocheck. Organizátori upozorňujú návštevníkov, že len lístky zakúpené cez listocheck.sk a s uvedeným skutočným menom držiteľa sú platné.

Usilovnej chobotničke z Octopus promotion sa podarilo spojiť 4 rôzne metalové kapely v jednom čase a na jednom mieste. Amon Amarth sú legendou severského melodické death metalu a ich popularitu v našich končinách dokazujú pravidelne vypredané koncerty. Poľskí Behemoth s lídrom Nergalom zasa platia za jednu z najvýraznejších metalových skupín v našom regióne. Trivium je zásadným predstaviteľom novej vlny amerického thrash metalu s výrazným vplyvom legendárnej Metallici.

No a štvoricu uzatvára Power Trip, predstaviteľ mladej thrash metalovej krvi. V štyroch rôznych kapelách sa tak symbolicky spája žánrová aj regionálna pestrosť. Od škandinávskeho death metalu, cez stredoeurópsky black až po americký thrash-crossover. Podujatie pod názvom Octopus LIVE má za ambíciu prinášať jedinečné koncertné podujatia, vystúpenia skupín aké fanúšikovia tvrdej muziky inde nenájdu.

Vstupenky od 50,50 EUR budú  v predaji exkluzívne iba cez Lístocheck.sk od stredy  27. februára od 10:00 >>  https://listocheck.sk/detail/amon-amarth

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/2081173758846832/

Zdroj: Octopus promotion

Arzén a Čechomor zajtra štartujú turné, Žilina hlási vypredané!

$
0
0

Fanúšikovia sa konečne dočkali! Už zajtra štartuje spoločné turné skupín Arzén a Čechomor. Obe kapely to odpália 1. marca v bratislavskej Hant Aréne. Potom ich čakajú koncerty v Ružomberku, Žiline, Trenčíne a v Nových Zámkoch. Skupina Arzén si na turné so sebou berie nové CD, špeciálnu reedíciu ostatného albumu „Teraz nám vyhráva“, na ktorej je spoločný duet Čechomoru a Arzénu s názvom „Dievčatko“. Stretneme sa na turné, Žilina už hlási vypredané!

Prípravy na spoločné turné skupín Čechomor a Arzén finišujú. Prvým koncertom jedinečnej šnúry bude piatkový nášup v bratislavskej Hant Aréne. Skupina Arzén vydala pri príležitosti turné špeciálnu reedíciu albumu „Teraz nám vyhráva“.

„CD pod názvom „Teraz nám vyhráva“ vyšlo v decembri roku 2017 po šiestich rokoch od predchádzajúceho albumu zhudobnených básní „Odpovede“. „Teraz nám vyhráva“ je výstižným názvom, pretože vystihuje nielen postoj samotných členov skupiny Arzén k životu a hudbe, ale je to aj text jednej s piesní na albume „Veru sme my chlapci“. Obsahuje 10 piesní, ktoré sa vraciame k rockovému štýlu ovplyvneného terchovským folklórom. Všetky piesne sú autorské doplnené textami s ľudovou tematikou, tak isto autorské alebo ľudové,“ prezradil Jao Gažo, líder skupiny Arzén.

Na albume sa autorsky hudobne podieľali traja členovia kapely. Pavol Cabadaj zložil päť skladieb, Jaro Gažo tri a Igor Klein dve piesne.

„Albumu je aj z tohto dôvodu hudobne farebný a rôznorodý. Skladby ospevujú krásu žien, hrdinu Jánošíka, krásy Slovenska ale aj neduhy v podobe pijanskej piesne. Nahrávali sme po prvýkrát vo viacerých štúdiách, pričom konečnú hudobnú podobu albumu dodal Brunno Oravec, ktorý mal na starosti mixáž a mastering. Album je už vypredaný a z toho dôvodu vychádza špeciálna reedícia k aktuálnemu turné s kapelou Čechomor. Bombónikom reedície je spoločný duet Čechomoru a Arzénu s názvom „Dievčatko“. Pieseň vychádza ako singel aj s videoklipom od mladej autorky Coco Loreth,“ teší sa Jaro Gažo.

Spoločné turné oboch kapiel bude oslavou výročí. Čechomor sú na scéne 30 rokov a slovenská kapela Arzén 35. Šou skupiny Čechomor je postavená hlavne na ich hudbe, ale nebudú chýbať ani svetelné a zvukové efekty.

 „Po dlhšom čase máme samostatné turné. Okrem klasického repertoáru zahráme piesne z nového CD „Nadechnutí“. Koncert bude prierezom našej histórie. Turné sme naplánovali spolu so skupinou Arzén, ktorá je na scéne 35 rokov. Po prvýkrát sme sa videli pred mnohými rokmi v Terchovej. Pokrstili sme im dokonca s Frantou jeden album. Sú to fajn chalani, ktorí majú radi hudbu a baví ich čo robia,“ plánuje huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas.

Skupina Arzén si na turné pozvala aj hostí. Zahrá s nimi Ľuboš Tomaščík na klávesové nástroje a špeciálny hosť bude Nebeská muzika z Terchovej.  Arzén spolupracuje s týmto hudobným telesom takmer 20 rokov. Nahrali spolu aj CD skupiny Arzén „Ešte raz“ v unplugged verzii v roku 2000. Nenechajte si ujsť staré aj nové hity od Čechomoru a Arzénu, veľkolepá šou vypukne 1. marca v Bratislave. Jedinečné spojenie dvoch obľúbených kapiel potom pokračuje v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Poponáhľajte sa s kúpou vstupeniek, pretože Žilina hlási vypredané! Vstupenky na turné si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Cechomor_Arzen_tour_2019

Čechomor + Arzén TOUR 2019
1.3. 2019 Bratislava, Hant Aréna
8.3. 2019 Ružomberok, KD Andreja Hlinku
9.3. 2019 Žilina, Dom Odborov
15.3. 2019 Trenčín, Piano Club
16.3. 2019 Nové Zámky, Hala Milénium

Zdroj: TS

Viewing all 845 articles
Browse latest View live